Güne farklı bir şehirde başlamak

Hepimizin hayalleri var. Kimimiz realist kimimizse ütopik hayaller kurarız. Birçoğumuz hayallerinde bir şehri background olarak kullanır. İşte benim de hayallerimin arka planını süsleyen şehir İstanbul..

İstanbul güzel şehir ama trafiği var , yutar adamı gibi şeyler herkesin ilk kullandığı cümledir. Fakat ben bu konuyu her zaman gülü seven dikenine katlanır olarak yorumladım. Kusurlara rağmen sevmek değil midir en güzeli.

Tabi bir de İstanbul'a hiç beklemediğiniz bir anda hiç beklemediğiniz bir şekilde gelmek var. Akşam eve dönmek için hazırlanırken sabahına İstanbulda olacağınızı öğreniyorsunuz ve hazırlık yapmaya fırsatınız olmuyor. Hazırlıktan kastım İskenderun gibi gömleğin üstüne bir ceket alıp gezebilirken İstanbul gibi kulaklarınızı soğuktan hissetmediğiniz bir şehre gelirken giyecek bir şeyinizin olmaması. Şans yine geldiğim günler hava o kadar soğuk değildi. Ama ya soğuk olsaydı .

Şansıma ikinci günüm yani bol bol gezme vakti bulacağım cumartesi günü hava sabah yağmurlu olmasına rağmen akşama doğru açmıştı ve şu muhteşem manzarayı üsküdar sahilinden görme mutluluğuna eriştim :)

Ardından yıllar sonra taksime gidiş.Çok sevdiğim bir arkadaşımla buluştum gezdim yemek yedim. İstiklal de bir cafede oturdum. Kendimi yavaş yavaş İstanbul hayatına alıştırıyordum. Ama şöyle bir gerçek var İstanbul'da sürekli bir koşuşturmaca... Herkes bir yerden bir yere koşturuyor. Siz de otomatik olarak bir süre sonra bu durumun içine giriyorsunuz. 

 

2366

(0) Yorum

Yorumlar