Personel Tiyatro Oyunu Kadıköy Craft Tiyatro

Türkiye'den ayrılmadan önce İstanbul kadıköy craft tiyatro'da personel adlı oyuna gitmeye karar verdim.
Tiyatro tabi ki çok alışık olmadığım (aslında hiç alışık olmadığım) bir şey. Daha önce bulunduğum şehirlerde ayda yılda bir oyun gösterilirken istanbulda neredeyse her gün 3-4 oyun sergileniyor. Daha önce lisede okul ekiplerinin yaptığı tiyatro oyunları baya sevmiştim. Son birkaç aydır tiyatroya gitmeyi planlıyorduk fakat fırsat bulamama, fırsat bulunca bilet bulamama gibi durumlar ile karşılaşıyorduk.

Pazar gecesi internette takılırken birinin açtığı satılık tiyatro bileti başlığını gördüm. Ordan burdan derken bi biletixe bakayım dedim en yakın ne zamana oyun var diye. Pazartesi akşamına personel adlı bir oyun olduğunu gördüm. Mekan Kadıköy'de yakın yani. Açıkçası oyuncuları çok da önemli değildi. Sırf tiyatroya gitmek için tiyatroya gidiyordum. 

Oyuncu kadrosuna baktığım zaman çok geniş bir oyuncu kadrosu olmadığını sadece iki kişinin oynadığını gördüm. Biri benim annem bir melek'teki güzel kadın Dolunay Soysert diğeri de kavak yellerinden alamancı mine yani Aslı Enver. Aslı Enver'in ilk tiyatro deneyimiymiş sanırım. Oyun gayet güzel bir konu -mobbing- üzerine gayet güzel inşa edilmiş. Oyunu güzel yapan bir diğer detay da oyuncular ve sahne. Evet sahne. Çünkü biz önden 4.sırada oturuyorduk ve en arka sıra da sanırım 8. sıraydı. Yani küçük bir salon. İzleyici ile tiyatrocu oyunu aynı odanın içindeymiş gibi.  

Benim için önemli olan oyunun güzel olup olmamasından çok o ortamı yaşayabilmeydi. Şimdilik güzel başladı. Bakalım fırsatları buldukça gitmeye devam edeceğim. Ama personel oyunu çok iyiydi gidin siz :D

2607

(0) Yorum

Yorumlar