Sinemada İzlenenen İlk Film (Harry Potter ve Sırlar Odası)

Yaşadığınız şehir küçükse ve 2000lerin başındaysanız üstüne üstlük henüz 10 yaşlarında iseniz bazı imkanlarınız kısıtlıdır. Bazı şeyleri televizyondan görürsünüz. Büyük şehirlerde insanlar için sıradan olan bazı şeyleri sadece televizyondan görüyordum. Tabi ki bazı şeylere imreniyorsunuz ;

  • Bowling oynamak
  • Sinemaya gitmek
  • Hamburger yemek

Bunlar ne kadar sıradan şeyler değil mi. Ama yoktu Batman'da. Aslında sinema vardı ama arada bir kültür merkezinde bazı filmler çıkardı. çocukken pek de mümkün değildi gitmek işte. 

Fırsat buldukça sinemaya gitmeyi seven ben yaşadığım yeni ülkede sinema'nın yasak olmasıyla sinemanın değerini daha iyi anlıyorum. Fragmanları izlerken bir şekilde Harry Potter'a rastladım. Hazır rastlamışken bir seri yapıp baştan başlayayım dedim. Felsefe taşından başladım sonra sırlar odasına geldim. Sırlar odasını izlerken geçmişi o ilk sinemaya gittiğim günü hatırladım. Aslında tam anlamıyla ilk sinemaya gidişim o sayılmazdı. Aileyle beraber açık havada stadyumda sinemaya gitmiştik. Hatta sadece aileyle değil komşular da vardı. O zaman valiliğin etkinliği vardı. Belli bir dönem boyunca her akşam stadyumda açık hava sineması sergileniyordu.

İlk sinemaya gidişe gelince de bir gün okulda okul öncesi sıradayken müdür yardımcısı toplu halde sinemaya gideceğimizi söylemişti. Tabi ki sevinçten kendinden geçenlerden biri bendim. O zamanın en popüler kitaplarından olan harry potter serisinin izleyemediğim ilk filminin devamını izlemeye gidecektik. Heyecanla gitmiştim sinemaya ve tabi ki oldukça memnun kalmıştım. Okulun hayatıma kattığı en güzel şeylerden biri tabi ki bu olmuştu.

2974

(0) Yorum

Yorumlar