Ender Ariç Kimdir Geçmişi

25 yaşında Arabistan'da yaşayan biriyim. 22 yaşında başladığım çalışma hayatımın 3.senesine doğru gidiyorum. Bu süre zarfında birçok şehir,ülke,insan gördüm-tanıdım. Kendi çapımda elimden geldiğince öğrendiklerimi ve kişisel tecrübelerimi paylaşmak üzere 2013 yılında bu siteyi açtım.

Çevremde ve web ortamında birçok insanla etkileşime geçiyorum. gerek öğrendiklerim ve gerekse öğrettiklerim sayesinde bir çok insanla faydalı etkileşimlerde bulunduk. Öğrenmeyi öğrenerek başladığım ve her geçen gün kendimi geliştirmeyi planladığım mesleğimde bir çok tecrübe edindim. Zaten mühendisliğin en önemli yanı olan tecrübenin etkisini ancak bu şekilde anlayabildim. Yani yaşayarak öğrendim.

Ender Ariç | Yazılım

Yazılım konusunda bazı ufak detayları her seferinde öğrenip sonrasında unutuyordum. çünkü sadece ayda yılda bir kez kullanacağım bir şeyi çok umursamazdım. Ancak yeni bir projeye başladığımda ya da sistemlerimi resetlediğimde bu detayları yeniden saatlerce aramak zorunda oluyorum. Bu nedenle bunları kendi not defterimde tutmaya karar verdim. Blog - Tekno kısmında bu bilgileri paylaşmaya başladım.

Ender Ariç | Resimler

Bazen günlük hayatta karşılaştığınız olayları ya da aklınızdan geçenleri paylaşmak istediğiniz bir yer olmalı. Sosyal medya hesapları çok yeterli olmuyor bunlar için. Çünkü eskilerde kalıyor unutuluyor birçok şey. Blog - Kişisel kısmını bu amaçla kullanıyorum.

Jeddah - Cidde Resmi

Ocak 2016 itibariyle Suudi Arabistan'da yaşamaya ve çalışmaya başladım. Buraya gelmeden önce burayla ilgili istediğim bilgileri elde edememiştim. Şimdi kendim buraya ait yaşadıklarımı gördüklerimi ve düşündüklerimi Suudi Arabistan kısmında yazacağım.