Shameles 7.sezon ile beraber ufak bir inceleme

Bazı diziler vardır olsa da olur olmasa da olur diyebileceğiniz. Shameless da bunlardan birisi sayılabilir. Dizi bizi Chicago’nun banliyölerindeki hayatlara götürüp orada pek geleceği düşünmeyen anı kurtarma derdinde olan ve keyfine düşkün bir grupla tanıştırıyor.

Dizinin akışına uyuşturucu,alkol,sex gibi şeyler hiç elleri korkak alıştırılmadan serpiştirilmiş vaziyette. Yani doğal olarak bize Amerika’nın varoşlarını gösterdiğini varsayarsak eli yüzü düzgün işinde gücünde tiplerin pek oralarda takılmayacağını bilmemiz gerekir. Diziyi izlerken dizideki üç kuruş para için bir yerlerini yırtan insanların bile tek katlı, iki katlı evlerde yaşadıklarını görmek ufak da olsa benim içimde bir ukde oluşturuyor. Çünkü biz ne kadar çalışırsak çalışalım kendimizi bir apartman dairesine atıp orda yaşamak için uğraşıyoruz. Orada ise insanlar genelde bahçeli bazısında garajlı evlerde yaşıyor ve bu gayet de yaygın bir şekilde bulunuyor.

Diziyi ilk izlediğim zamanlarda Frank’ten tiksinirdim. Hala da tiksiniyorum. Hatta şu karaciğer mevzusunda Frank gidiyor diye sevinmedim değil. Sonuçta Aileye biraz düzen gelecekti insanlar kafalarını dinleyecekti falan. Sonra durdum düşündüm. Her şey güzel. Fiona parasını kazanıyor ilişkisi var Lip üniversitesini okuyor Ian ne iş yapıyorsa başarılı oluyor yani her şey düzgün gidiyor. E biz ne izleyeceğiz? Neresi çekici gelecek o zaman dizinin.

Shameless 7.sezon başlamadan ilk 6 sezonu üst üste koyup izleyen biri olarak zaman geçtikçe yokluğunu hissetmeye başladım bu dizinin. Çünkü garip bir şekilde sıkılmadan izliyordum ve hani olursa çok iyi olur eğlenceli zaman geçiririm olmazsa da aman başka dizi mi yok modundaydım. Dizinin yeni sezonunun ilk bölümünü izleyince bu fikrimden vazgeçtim. Bence olmalı. Hatta kesinlikle olmalı. Çünkü Amerika sadece gökdelenlerin arasında plaza çalışanlarının yaşadığı bir yer değil. Silahlanmanın uyuşturucunun one night stand ilişkilerin en yoğun yaşandığı yerlerden birisi Amerika. Ki bunu da dizinin içinde bize oldukça açık bir şekilde gösteriyorlar.

Dizinin yeni sezonunda bazı fiziksel değişiklikler göze çarpmaya başlamış. Mesela iğrenç Debbie’nin –hiç sevmiyorum- fiziksel anlamda büyüdüğü göze çarpıyor. Keza Liam da artık daha büyük bir çocuk olarak gözümüze çarpıyor. Kev – V – Svet üçlü aşkının üç bebeği de fiziksel anlamda biraz büyüme kaydetmiş durumdalar. Bakalım arka sokaklar gibi çocukların büyümesini ekranda görebilecek miyiz.

Milkovich’lerin yedinci sezon itibariyle dizide şu ana kadar pek görünmemesi iyi mi olmuş kötü mü olmuş bilemedim. Keza Lip’in herhangi bir ilişkisinin olmaması da. Çünkü ilişkileri varken daha eğlenceli bir adam halini alıyordu Lip. Ian Gallagher’in ise hetero deneyimi oldukça ilginçti.

1649

(0) Yorum

Yorumlar