30luk Zihin 17lik Beden (17 Yeniden Filmi)

Birçok insanın film izleme kriteri imdb -internet movie database- üzerinden alınan puanlardır. Özellikle 8 üzeri filmler gözü kapalı izlenir; 7 üzeri filmler ise büyük ihtimalle güzeldir diye izlenir. Bu noktada haklılık payı yok değil. Çünkü dünyada yüz binlerce insanın girip oylama yapabildiği bir alan burası.

Kişilerin 17 yaşındaki halleri her zaman güllük gülistanlık değil tabi ki. Kimi sivilceler ile boğuşuyor kimi şişman kimi ise çok zayıf bir şekilde o dönemin bitmesini ister. Aynı şekilde bazı insanlar için de o dönemler hayatlarındaki en mükemmel dönemlerdir ve bir gün tekrar öyle mutlu olmak isterler.

Peki bir sabah uyandığınızda o günün koşullarında 17 yaşındaki bir bedene bürünseydiniz tepkiniz ne olurdu?

İşte filmimizin konusu da tam anlamıyla bu şekilde işleniyor. Doğaüstü bir şekilde bir anda 17 yaşındaki tercihine geri dönmek isteyen evli barklı çoluk çocuğa karışmış bir abimiz ve onu bu döneme gönderen mistik bir güç.

37 yaşına gelmiş Mike basketbol kariyerini kendisi için sonlandırdığı eşi ile problemler yaşamış ve ayrılık aşamasına gelmiştir. Tabi eşini bu kararı alması için sürekli olarak dolduran bir arkadaş kavramını da eklemeyi unutmamışlar diziye. Evden atılıp lisede herkesin dalga geçtiği fakat kendinin koruma altına aldığı ned gold ile beraber yaşamaya başlar. Ned Gold ise sonradan yazdığı yazılımlarla milyarder olmuş çocuk ruhlu oyun delisi bir adamdır.

Mike olayın şokunu atlatır atlatmaz tabi ki ailesiyle tekrar iletişim kurmaya çalışır ve onları koruma görevini bu sefer ned amcanın oğlu olarak gerçekleştirir. Okulun serserisine aşık kızı ve yine insanların dalga geçtiği oğlunu onlarla fiziksel yapısı nedeniyle ancak arkadaş olarak korumaya çalışabilmektedir. Bu sırada kendini tanıyabilen sadece karısıdır. Fakat böyle bir doğaüstü olayın gerçekleşme ihtimalini bilmeyen karısı sadece bu tesadüfi benzerliğe anlam vermeye çalışmaktadır.

Film oldukça güzel vakit geçirmek isteyen insanlar için güzel bir alternatif oluşturuyor. Bu film size hunharca gülmeyi ya da ağlamayı vaat etmez. Sadece zamanınız varsa ve canınız sıkılıyorsa zamanınızı oldukça güzel geçirmenize yardımcı olur. 2009 yapımı bu filmi yıllar önce sinemada izlemiştim ve aradan yıllar geçtikten sonra tekrar izlediğimde yine o sıcaklığı bulabildim. Bu film kesinlikle tavsiye edeceğim filmlerden biridir.

820

(0) Yorum

Yorumlar