Hayatına kayda değer bir şeyler kat (Walter Mitty'nin Gizli Yaşamı)

Geçmişte bulunduğunuz yerler neler? kiminin oldukça değişik ülkeleri şehirleri var. Peki geçmişte yaptığınız kayda değer şeyler nelerdir. Bazı insanların oldukça akılda kalıcı anıları vardır paylaşacağı. Bazı insanların ise yoktur. İşte Walter Mitty de böyle bir adam.

The-Secret-Life-of-Walter-Mitty-Gizli-Yasami-Hayal-Ben-StillerWalter Mitty : Müzede bir gece ve Ah Mary Vah Mary'den tanıdığımız Ben Stiller. Yalnız,hayalperest ve hayallerinde maceraperest olan kahramanımız kapaklarıyla ünlü meşhur LIFE dergisinin fotoğraf işlerini yapmaktadır. Herşeyi sıradan olan bu arkadaşımız zaman zaman konsantrasyonunu kaybedip hiç yaşamadığı macerayı hayallerinde yaşar ve bu maceralarını genelde Cheyrl (işyerinde hiç konuşamadığı aşık olduğu kadın) ile sonlandırmaktadır. Her şey derginin fotoğraflarını çeken Sean'ın son kapak fotoğrafını gizlemesiyle başlar ve bunun sorumluluğu ile boğuşan walter mitty'nin arayışlarını tetikler.

The-Secret-Life-of-Walter-Mitty-Gizli-Yasami-KayakHayal gücüne sıkışmış maceracı ruhun gerçeğe dönüşünü adım adım izletiyor bize walter mitty. Önce bizi grönlanda götürüyor. Orda denizleri beraber aşıp izlandaya gidiyoruz. Tekrar amerikaya dönüp bu sefer daha gerçek izlerle tibetlere dağlara gidiyoruz. Manzaralar ayrı güzel müzikleri apayrı güzel. Ama en önemlisi karakterin bunları gerçekleştirdiği için yüzündeki saklı mutluluk. Birçoğumuzun aslında hayal ettiği yıllarca peşinden koştuğu macerayı yaşamanın mutluluğu...

Bu filmin hikayesi dışında bizlere sunduğu en güzel şey muhteşem görseller. Filmin birçok sahnesinde panaromik açılarla beraber bize Walter Mitty'nin maceralarını son derece net bir şekilde anlatıyor. Film kesinlikle izleyip son dakikasına kadar sıkılmayacağınız bir deneyim vaad ediyor.

The-Secret-Life-of-Walter-Mitty-Gizli-Yasami-izlanda-Ben-Stiller

The-Secret-Life-of-Walter-Mitty-Gizli-Yasami-izlanda-Ben-Stiller

The-Secret-Life-of-Walter-Mitty-Gizli-Yasami-Helikopter

1348

(0) Yorum

Yorumlar