Facebook yeni emojilerini yayınladı (Beğen,muhteşem,hahaha,inanılmaz,üzgün ve kızgın butonları)

Facebook yeni emojileri ile beraber artık yapılan paylaşımları sadece beğenmeye değil duygularınızı da ifade etmeye yarayabilecek şekle geldi. Beğen butonunun her şeyi aynı oranla karşılayamadığı geri bildirimlerini sürekli olarak alan Facebook sonunda bu durumu çözme adına bazı revizyonlara girişti.

Artık Facebook içerisinde bir paylaşımı beğenme işlemini birden farklı şekilde yapabiliyoruz. Bunu şöyle örneklersek eğer daha önce komik bir paylaşımı da duygusal bir paylaşımı da bir acıyı da ya da sinirlerimizi geren bir olayı da aynı şekilde beğen ile karşılayabiliyorduk. Şu an ise bunu karşılayan 6 çeşit buton ile karşılaşıyoruz.

Bu emojilerden ilki klasik beğen butonu. Bununla ilgili pek bir yoruma gerek yok aslında. Yeni eklenenlere bakarsak;

  • Muhteşem : Bir paylaşıma gerçekten çok beğendiyseniz normal beğenmenin üzerinde olduğunu bu şekil belli edebilirsiniz :)
  • Hahaha: Yapılan çok komik bir paylaşımı bu şekilde beğenerek çok güldüğünüz tepkisini belli edebilirsiniz.
  • İnanılmaz: Paylaşılan çok dikkatinizi çeken ya da hayranlıkla izlediğiniz paylaşımları bu şekilde belli edebilirsiniz.
  • Üzgün: Bir vefat ya da olumsuz bir sonuç üzerine bu emoji kullanılabilir. Zaten facebook'ta beğen butonunun gelişmesi en çok bu nedenle gerçekleşti.
  • Kızgın: Bazen duygularımızdaki agresifliği insanların bilmesini isteriz ya. Bu da o nedenle ortaya çıktı işte.

4198

(0) Yorum

Yorumlar