Twitter verified accounts (resmi onaylanmış hesaplar) nedir nasıl alınır?

Twitter; Dünyamıza son zamanlarda en hızlı giren ve en çok zaman geçirdiğimiz uygulamalardan biri. Bir çoğumuzun sabah uyanır uyanmaz ilk yaptığı işlerden biri olan twitter'dan gündemi kontrol etmek çoğu zaman gündemi yeterli ölçüde takip etmemizi sağlar.Bazı insanların milyonlarca takipçisi bulunmakta bu sosyal okyanusta. O kadar büyüktür ki bazen bilgi kirliliğine sebep olabilecek kadar ; bazen de bir ülkenin yönetimini değiştirecek kitleleri bir araya getirecek akımları barındırmakta. Bunun yanında bir de ünlü insanların paylaşımlarına aracılık etmesi bir çok insanın yine tercih sebeplerinden biridir. Peki onca insan varken gerçek ve taklitleri nasıl ayırt edebiliriz. Ya da bir adamın topluma hitap eden birine ait bir isimle hesap açmadığını nereden bilebiliriz ?. İşte twitter bu tür sorunlara engel olmak amacıyla onaylanmış hesap olayına geçti.
 

Nedir bu Twitter onaylanmış hesapları?

Twitter'da en çok aranan en çok takip edilen kişi,kurum veya organizasyonların doğruluğunun belirlenip twitter tarafıdan tescil edildiği ve isminin hemen yanına mavi tik işareti getirerek toplumlara sunduğu bir özelliktir.
 

Herkes mavi tik alabiliyor mu? 

Bu sorunun cevabı hayır. Daha çok popüler , en çok aranan insanlar mavi tik alabiliyor.
 

Kimler Twitter'da onaylanmış hesaba sahip olabilir?

  • En çok arananlardan biri olanlar.
  • 15 000 üzerinde takipçi olanlar.
  • Kişisel veya kurumsal web sitenizden twitter adresinizi takip etmenizi içeren bir içeriğe sahip olanlar
  • Müzik, sinema, moda, yönetim, politika, din, gazetecilik, medya, spor, iş dünyası ve diğer temel ilgi alanlarından biri olması

Bunun dışında sayfanın herhangi bir yerinde mavi tık resmi vb. görülmesi o hesabın onaylı olduğunu göstermez.

Burayı tıklayarak onaylanmış hesapları inceleyebilir Burayı tıklayarak da onaylanmış hesaplar ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.
 

 

2851

(0) Yorum

Yorumlar