İnternette müzik dinlemenin yeni formu - Youtube RED nedir? Arka planda Youtube çalma

Spotify ile hızlı bir giriş yapılan online sunuculardan müzik dinleme olayına google tarafından yeni bir pencere geliyor. Youtube RED adı verilen bu sistem ile artık online müzik olayına yeni bir boyut geliyor.


Youtube RED Nedir?

Youtube RED tıpkı spotify gibi youtube tarafından kullanıcılara reklamsız ve kaliteli müziği sunma; müzikleri listeleme ve mobil cihazınızın arka planında çalması gibi özelliklere sahip yeni müzik uygulamasıdır. Youtube'dan tek farkı artık izlediğiniz videoları arkaplanda oynatma ve tabi ki reklamsız olmasıdır. Yani örneğin youtube'da izlediğiniz uzun bir video sırasında reklama girmeyecek. Ya da youtube'da herhangi bir liste dinlerken aynı şekilde reklamlar ile uğraşmayacaksınız. 

Spotify uygulamasına benzeyen bir diğer yönü de içeriğin offline olarak da kullanılabilmesi. Yani bir videoyu internetten indirip istediğiniz zaman izlemenize olanak sağlıyor. Örneğin bir youtube videosunu indirip uçakta yolculuk yaparken izleyebiliyorsunuz.

Bir müzik videosu açtınız. Ya da bir film izliyorsunuz. O sırada telefonunuzu kullanmanız gerekiyor. Artık video durmadan da devam edebileceksiniz.Youtube RED Ücretli mi? Ücretliyse Youtube RED Ne Kadar? Ne Zaman Çıkacak?

Youtube RED 28 Ekim tarihinden itibaren amerikada kullanılmaya başlayacak. Fiyatı ise $9.99 yani yaklaşık olarak 30 TL . Türkiye'de tabi ki çok tercih edilmesi beklenilmese de kullanıcı deneyimleri bununla ilgili gelişmeleri belirleyecektir. Ayrıca halihazırda bir google music üyeliği bulunanlar da bir değişiklik yaşamadan kullanmaya devam edeceklerdir. 

2578

(0) Yorum

Yorumlar