Hayatı kolaylaştıran teknolojiler - Getir Uygulaması

Getir de getirelim sloganıyla reklamlarda boy gösteren getir uygulaması kullanıcı kapasitesini her geçen gün arttırıyor. Teknoloji her ne kadar bizi tembelleştirse de işlerimizi kolaylaştırdığı yadsınamaz bir gerçek. 

Bundan 50 yıl önce teknoloji ile ilgili öngörülerde belki uçan arabalar vardı belki daha absürd şeyler. Ama beklentilerden ciddi bir kısmı alışverişlerin ihtiyaçların internet üzerinden gerçekleşebileceğiydi. Bu konuda internet üzerinden her geçen gün organizasyonlar artmakta. Önce e-ticaret sistemleriyle başlayan bu furya bugün getir-yemeksepeti gibi anlık uygulamalarla çok. daha büyük ve elverişli hallere bürünmüş durumda. Eve siparişlerde ilk migros'un kanguru olayını hatırlarım. Migros gerçekten bunu yıllar öncesinden başlatmıştı. Ancak migros daha kapsamlı ve randevulu bir sistem üzerinden sanal marketini devam ettiriyor. Getir ise biraz daha mahale bakkalına uğramak gibi.

Getir Bitaksi kurucusu Nazım Salur tarafından kurulan bir girişim. Zaten ikisi de mobil dünyada inanılmaz bir büyüme gerçekleştiriyor. MediaCat'in değerlendirmesine göre Getir 2017 yılında 100 milyon TL üzerinde ciro yaptı. hedefleri 4 kat daha büyüyüp yaklaşık 4000 kişilik istihdam sağlamak. Bu da işin ne kadar büyüdüğünü gösteriyor. Ancak getir ile mahalle bakkalı arasında bir fark var: "Fiyat"

Getir fiyatları ve piyasa arasında bir miktar fark var. Peki insanlar neden getiri tercih ediyor derseniz cevabı açık. Evden otururken siparişinizi veriyorsunuz ve siparişiniz kapınıza geliyor. Bu gece saatleri için de geçerli. bir sürü ihtiyaç ve gıda malzemesini yaklaşık 10 dakika içerisinde elde edebildiğiniz sistemde bu aslında kabul edilebilir bir fark. Hele eviniz bir de benimki gibi yeni yapılan bir bölgede ise can simidi olabiliyor. 

Yıllar önce bir gece susuzluktan ölmek üzereyken -etrafta açık hiçbir yer yok- yemeksepetinden açık yer aramıştım. Burada yakınlarda açık restaurant olmadığı için uzakta bulunan bir çiğköfteciden sipariş vermek zorunda kalmıştım. 30 liralık limitimi doldurmak için bir sürü sipariş vermek zorunda kalmıştım.

Getir 7/24 hizmet vererek günün her anında yiyecekten içeceğe, elektronikten kişisel bakıma onlarca konuda hizmet veriyor. Ayrıca bazen ilginç kampanyaları da olmuyor değil. Mesela sık sık algida dondurma ile ilgili kampanyalar veriyorlar. 40 tllik alışverişe 20tl bedava dondurma, 15 liralık dondurma alışverişine 15 liralık dondurma gibi birçok kampanyaları bulunuyor. Ayrıca 100 tl ve üzeri alışverişlerde 10% gibi indirimler de sağlıyorlar. Ayrıca uygulamada siparişinizi verdiğiniz zaman siparişinizin ne durumda olduğunu ve nerede olduğunu ekrandan canlı izleyebiliyorsunuz.

Bir yazılımcı olarak sistemlerini beğendiğimi söylemeliyim - yazar burada ios uygulamasından bahsediyor androidi görmedi -. Umarım getir piyasaya olumlu etki yaratarak başka girişimlere de cesaret ve ilham kaynağı olur. 

getir uygulama ekran görüntülerigetir uygulama ekran görüntülerigetir uygulama ekran görüntülerigetir uygulama ekran görüntülerigetir uygulama ekran görüntülerigetir uygulama ekran görüntülerigetir uygulama ekran görüntüleri

886

(0) Yorum

Yorumlar