Torrent ile Dizi-Film İndirme,Oynatma ve Altyazılarını Bulma Resimli Anlatım

Torrent ile Dizi-Film İndirme,Oynatma ve Altyazılarını Bulma Resimli Anlatım
6 Haziran 2016Kişisel YazılarPrint This Article

Eskiden internetten dizi ya da film siteleri çok popüler değildi. Aslında hiç yoktu. Fakat son zamanlarda o kadar gelişti ki bu teknoloji dizi daha yayınlandığı gece sitelere çevirileri yapılmış halde düşmekte. Game of thrones'in dizi sitelerinden kaldırıldığı bugünlerde birçok arkadaşın bunu aradığının farkındayım. Bu yüzden hiç bilmeyen insanlar için dizi ya da film (orjinal dilinde) nasıl indirilir onu göstereceğim.

1. İlk olarak dizi-film indireceğimiz uygulamayı yüklememiz gerekiyor.

Ben dizi ya da film (oyun,program da bulunur orada) indirmek için genelde bittorrent uygulamasını indiriyorum. Bunun yerine bitcomet'i ya da utorrent'i de indirebilirsiniz tercih sizin. İndirme linkleri aşağıda

BitTorrent

BitComet

uTorrent

Evet bu uygulamaların hepsi de torrent indirmeye yarar. Bunların en iyi tarafı olur da bilgisayarınız kapanır elektriğiniz kesilir vb. bir durum olursa tekrar açıldığında kaldığı yerden devam eder. İnternet hızınıza bağlı olarak oldukça hızlı indirirler çünkü direkt tek parça halinde indirmek yerine parçalayıp dağınık şekilde indirirler. Programımızı indirdikten sonra içerisinde bazı ayarlara bakmak gerekiyor. Öncelikli bakmamız gereken eğer ağınızı birden çok kişiyle paylaşıyorsanız indirme bant genişliği. Çünkü sınırsız olduğu durumlarda inanılmaz hızlı internet için evdeki interneti sömürebilir ve ev arkadaşlarınız varsa kavga çıkarabilir. Bu programları kurarken her şeye ileri ileri diyerek kurmamak gerek. pluto tv gibi bittorrent bundle gibi yan eklentileri de kurmanızı isteyip istemediğinizi sorarlar onların seçimlerini kaldırarak devam edip kurulumu tamamlayın. Programı açtıktan sonra üst menüden seçenekler -> Tercihler'e gelin. 

bittorent hızlı indirme

Resimde de görüldüğü gibi indirme ve yükleme için maksimum değerler 0 olarak sabit gelir. Eğer siz evinizde ağı paylaşıyor ve yoğunlaştırmak istemiyorsanız kafanıza göre kb sınırı belirleyebilirsiniz. Orada yükleme olayı da var çünkü siz indirirken aynı zamanda sizin bilgisayarınıza inen dosyayı torrent uygulaması paylaşarak parçaların başka bilgisayarlara da gitmesini sağlıyor. Yani hızlı indirmemizin sebebi budur işte. Ne kadar çok kişi aynı anda o dosyayı paylaşırsa dosyamız o kadar hızlı iner.

2. Film-Diziyi Nereden İndireceğim?

Evet geldik en önemli kısma. Piyasada bir sürü malware - virüs yayan torrent sitesi bulunuyor. Benim şu an için size tavsiye edebileceğim kickass torrent. Ah eskiden mininova ve isohunt ile istediğimiz her şeyi bulabiliyorduk. Şimdi ise daha sınırlı ama kickass torrent oldukça başarılı. Sayfa açıldıktan sonra aradığımız dizi ya da filmin ismini aratıyoruz.

Game Of Thrones İndir

Resimde de göreceğiniz üzere üç kısmın üstünde durdum. İlki boyutu (size) ikinci ve üçüncüsü de indirilme ve paylaşma sayılarını belirten SEED ve LEECH . Bu sayıların yüksekliği dosyanızın çok daha hızlı inmesini sağlar. Size ise gerçekçi boyutlarda olmalıdır. Örneğin 3-5 mb lık dosya film dosyası olamaz. Genelde ortalama olarak bir dizi bölümü 300 mb ile 700-800 mb arası değişir. HD olanlar 1-2 gb a çıkabilir. Filmlerde ise 700-800 mblardan 20 gb a kadar çıkabilir (bluray filmler) Biz mesela burada en üstteki dosyayı indirelim. 6.Sezon 7.bölümü

tıkaldığımız zaman aşağıdaki ekran geliyor. 

Evet download torrent yazdığımız zaman tarayıcımız dosyayı indirir. İndirilen dosya çok küçük bir boyuttadır. 9KB falan. Onu çalıştırdığımız zaman ise bittorrent açılır. Size dosyayı nereye kaydetmek istediğinizi ve dosyanın içeriğinde ne olduğunu söyler.

 

Evet bu işlemi yaptıktan sonra dosyanız indirmeye başlar. Ben deneme için bunu indirdim. Ekran görüntüsü alıp yazısını yazana kadar dosya indi. Aşağıdaki resimde de görebileceğiniz gibi saniyede 2.5 mb dolaylarında bir indirme hızına ulaşmış vaziyette.  Ayrıca aşaıdaki kesik şeritlere bakara parça parça indirildiğini anlayabilirsiniz.

Evet bu şekilde dosya seçtiğimiz yere inmiş oldu. Şimdi dosyaları açacak oynatıcı kısmı var.

3. İndirdiğim Film-Diziyi İzlemek için Hangi Player Kullanılmalı

Evet indirdiğimiz dosyayı normal windows media player ile açamıyoruz. Bunun yerine 3 farklı alternatif önereceğim. İlki benim de her zaman kullandığım bs player. Diğerleri de media player classic ve gom player. Gom player en çok sorunla karşılaştığım oldu. 

Bu payerleri indirdiğiniz zaman özellikle bs player size codec paketleri de indirmek isteyip istemediğinizi sorar. Codec paketleri ile bu tarz dosyaları sağlıklı izlemeniz mümkündür. BsPlayerin bir diğer avantajı da altyazıları otomatik bulması. Siz dosyanızı oynatıyorsunuz o açılır açılmaz size sizin dilinizde altyazıları listeliyor istediğinizi seçip indir deyip filminizi izlemeye başlayabilirsiniz. 

Gördüğünüz gibi indirdiğim dosyayı bs playerda açar açmaz altyazıları kontrol edip bana bir liste çıkardı. Ben seçileni indir deyip giriş yaptıktan sonra hiç bir sorunumuz kalmıyor. Filmimizi-dizimizi rahatlıkla izleyebiliyoruz. Peki elimizde zaten altyazı var ben uğraşmak istemiyorum indirmekle derseniz de bu 3 playerdan herhangi birini açıp altyazınızı üzerine sürüklemeniz yeterli. Ya da altyazınızın adı açtığınız dosyanın adıyla aynıysa ve aynı klasördeyse zaten bu dosyaları player otomatik açar. Örneğin dosyamızın adı Game.of.Thrones.S06E07.HDTV.x264-KILLERS[ettv].avi ve aynı klasörde Game.of.Thrones.S06E07.HDTV.x264-KILLERS[ettv].srt dosyamız var ise oynatıcımız anında bu dosyayı beraber açarak izlemenizi sağlar.

4. Altyazıyı Dışardan İndirme

Evet bsplayer'ı değil de diğer oynatıcıları seçtiniz diyelim. Onun için de altyazıları dışarıdan indirebileceğiniz siteler bulunmakta. Eskiden ben hep divxplanet.com dan indirirdim. Şimdi ise opensubtitles.org ve getsubtitle.com gibi adresleri de kullanabiliyorsunuz. Oralarda istediğiniz sahnenin istediğiniz bölümün altyazısını bulabilirsiniz.

İyi Seyirler...

10590 Görüntülenme sayısı
  1. Yorum Icon
    8/2/2016 12:49:45 AM#1Şeyhmus Demirkılıç

    kickassi kapattılar.

    Yorumu Cevapla

BİR YORUM YAZIN

Bilgileriniz Güvende!E-Posta adresiniz ve diğer bilgileriniz kimseyle paylaşılmayacaktır.